تفریحات آبی

پاراسل کیش؛ لذت چتر بازی بر فراز خلیج فارس

پاراسل کیش یکی از محبوب‌ترین تفریحات دریایی در بین گردشگران جزیره است. حتی فکر کردن به اینکه با نزدیک‌ترین اعضای خانواده یا صمیمی‌ترین دوستتان بر فراز خلیج زیبای فارس به پرواز دربیایید هیجان‌انگیز و لذت بخش است. پس اگر تا امروز موفق به تجربه پاراسل نشده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما این تفریح پر‌هیجان و رویایی را در برنامه تفریحات سفرتان قرار دهید.

در این مقاله از سایت جزیره کیش، تمام اطلاعاتی که برای پاراسل سواری نیاز دارید را در اختیارتان گذاشته‌ایم.

معرفی پاراسل کیش

پاراسل کیش

پاراسل کیش به عنوان یکی از محبوب‌ترین تفریحات آبی را می‌توانید هر روز از ساعت ۹ الی ۱۸ تجربه کنید. تصور کنید در زمان غروب خورشید در آسمانید و نسیم دل‌انگیز خلیج به صورتتان می‌وزد. پیشنهاد می‌کنیم به توصیفات این تفریح اکتفا نکنید و خودتان شخصا این حس جذاب را به خاطراتتان از سفر به جزیره زیبای کیش اضافه کنید.

برای تجربه این تفریح جذاب شما بعد از پوشیدن جلیقه نجات، با بستن چند کمربند مخصوص و قلاب به چتر بزرگی وصل می‌شوید. این چتر که توسط یک طناب بلند ۱۵۰ متری به قایق تندرو وصل است، با حرکت سریع قایق توسط باد به بالا رفته و به حرکت درمی‌آید. با پاراسل شما حدود ۱۰ دقیقه در آسمان خلیج پرواز می‌کنید و سپس آرام آرام به پایین و سطح قایق کشیده می‌شوید.

مکان‌های پاراسل کیش

تقریبا تمام کلوب‌های تفریحات دریایی کیش، پاراسل را در لیست تفریحاتشان دارند. با این حال معروف‌ترین مکان‌هایی که می‌توانید در آنها پاراسل را تجربه کنید ساحل سیمرغ، ساحل مرجان، اسکله تفریحی و اسکله دامون هستند.

در بین تمام مراکز معرفی شده که امکان تفریح پاراسل در آنها وجود دارد، ساحل مرجان چشم‌انداز زیباتری دارد و در بین گردشگران محبوب‌تر است. با این حال در تمام این سواحل امکاناتی نظیر نجات غریق ۲۴ ساعته، رستوران، بوفه، اقامتگاه و سرویس بهداشتی جهت رفاه حال گردشگران وجود دارد.

هزینه پاراسل در کیش

هزینه تهیه بلیط پاراسل در تمام کلوب‌های تفریحات دریایی جزیره ۳۰۵ نفر برای هر نفر است. با این حال بلیط‌های تخفیف‌دار این تفریح در بسیاری از سایت‌های گردشگری کیش قابل تهیه است. بخشی از هزینه بلیط پاراسل برای بیمه است که اگر به عنوان همراه قصد حضور در قایق تندرو را داشته باشید تنها ۴۰ هزار تومان به عنوان حق بیمه پرداخت خواهید کرد.

سوالات متداول:

  • پاراسل چیست؟

پاراسل در واقع چتر بازی روی دریاست که با حرکت سریع قایق انجام می‌شود.

  • قیمت پاراسل کیش چقدر است؟

هزینه تهیه بلیط پاراسل کیش در تمام کلوب‌های تفریحات دریایی جزیره ۳۰۵ نفر برای هر نفر است.

  • مدت زمان استفاده از پاراسل کیش چقدر است؟

هنگامی که چتر پاراسل از سطح دریا فاصله میگیرد و در ارتفاع مورد نظر قرار می گیرد به مدت ۱۰ دقیقه می‌توانید این تفریح مهیج را تجربه کنید.

نتیجه‌گیری:

پاراسل کیش یکی از تفریحات دریایی مهیج در جزیره مرجانی است. پاراسل در واقع چتربازی بر فراز دریاست. در این تفریح به وسیله چند کمربند و قلاب به چتر بزرگی وصل می‌شوید که با حرکت سریع قایق به بالا حرکت می‌کند. برای تجربه این تفریح جذاب می‌توانید به سواحل مرجان، سیمرغ، اسکله تفریحی و ساحل دامون مراجعه کنید.

شما تا به حال پاراسل را تجربه کرده‌اید؟

احساسات و تجربه‌های خود را درباره این تفریح با ما در بخش نظرات سایت جزیره کیش در میان بگذارید.

منبع
سایت جزیره کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا