تفریحات آبی

اسنورکلینگ کیش؛ تجربه‌ای بی‌نظیر از دنیای زیر دریا

اسنورکلینگ یکی از مهیج‌ترین تفریحات آبی در کیش است. این تفریح در عین اینکه نوعی غواصی به حساب می‌آید تفاوت‌هایی هم با آن دارد. با اسنورکلینگ کیش با کمترین میزان ریسک زیر آب حرکت می‌کنید و تجربه جذابی از دنیای زیر آب خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با این تفریح آبی جذاب با این مقاله از سایت جزیره کیش همراه باشید.

معرفی اسنورکلینگ کیش

اسنورکلینگ کیش از سرگرمی‌هایی است که هم در دسته تفریحات آبی جزیره قرار می‌گیرد و هم می‌توان از آن به عنوان یک ورزش تخصصی نام برد. تا پیش از فعالیت کلوپ‌های دریایی کیش در زمینه اسنورکلینگ کمتر کسی با این تفریح آشنایی داشت با این حال اسنورکلینگ کیش در حال حاضر طرفداران زیادی دارد که از تجربه نزدیک شدن به دنیای زیر آب غرق لذت می‌برند.  

تفاوت اسنورکلینگ با غواصی

یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که در مورد اسنورکلینگ کیش مطرح می‌شود این است که تفاوت اسنورکلینگ با غواصی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در غواصی شخص حتما لباس غواصی به تن دارد و با توجه به اینکه از سطح آب فاصله زیادی دارد حتما باید همراه خود کپسول اکسیژن داشته باشد. با این حال برای اسنورکلینگ، اجباری به پوشیدن لباس غواصی و حتی حمل کردن کپسول اکسیژن نیست. در این تفریح شخص در نزدیک سطح آب قرار دارد و با وسیله‌ای که میله ای از سطح آب بیرون است، از هوای آزاد بالای سطح آب تنفس می‌کند.

تفاوت دیگری که در خصوص اسنورکلینگ با غواصی وجود دارد این است که اسنورکلینگ در آبهایی با عمق کم انجام می‌شود، این در حالی است که غواصی همواره در آب‌هایی با عمق زیاد صورت میگیرد.

معرفی سایت‌‌های اسنورکلینگ در کیش

بیگ کورال و ژوراسیک پارک از مراکز شناخته شده برای انجام تفریح اسنورکلینگ است. همچنین آبیساترن کرک از سایت‌های هیجان‌انگیزی است که برای رسیدن به آن باید از قایق کمک بگیرید. ساترن کرک از سایت‌های بکری است که شنا کردن در آن لذت خاصی دارد. اگر در زمینه غواصی و شنا مبتدی هستید کشتی داما انتخاب مناسب‌تری برای شماست. این سایت که در حوالی یک کشتی باربری سنگالی قرار دارد می‌تواند یک تجربه شیرین از دیدن دنیای زیر آب را برای شما به ارمغان آورد. اگر در زمینه اسنورکلینگ و غواصی دستی بر آتش دارید، کشتی یونانی بهترین سایت اسنورکلینگ در کیش برای شما خواهد بود. سایت سمبارون هم از سایت‌هایی است که برای غواصی حرفه‌ای و تایت دایو بسیار مناسب است. دشت ستاره‌ها هم سایت زیبایی است که می‌توانید ستاره‌های دریایی که کف سایت زیبایی خاصی را به وجود آورده‌اند را مشاهده کنید.

برای اسنورکلینگ به آموزش نیاز است؟

سوال کلیدی که در خصوص اسنورکلینگ کیش پرسیده می‌شود این است که برای این تفریح به آموزش نیاز است؟ در این خصوص باید گفت اسنورکلینگ نیاز به آموزش خاصی ندارد و تنها مهارت مورد نیاز برای تجربه اسنورکلینگ این است که بتوانید شنا کنید و از طریق لوله تنفسی نفس بکشید. با این حال پیش از استفاده از اسنورکلینگ آموزش‌های لازم هم توسط مربیان به شما داده می‌شود.

سوالات متداول:

  • اسنورکلینگ چیست؟

این تفریح نوعی غواصی است با این تفاوت که برای استفاده از آن نیاز به عمق‌های بالای دریا نیست.

  • برای استفاده از اسنورکلینگ کیش لازم است شناگر حرفه‌ای باشیم؟

خیر برای انجام این تفریح نیازی به حرفه‌ای بودن در زمینه شنا نیست.

  • برای استفاده از خدمات اسنورکلینگ کیش به کجا مراجعه کنیم؟

برای استفاده از این تفریح باید به مرکز غواصی کیش پشت هتل شایان مراجعه کنید.

نتیجه‌گیری:

اسنورکلینگ کیش یکی از تفریحات پرهیجان آبی در جزیره به حساب می‌آید. این تفریح نوعی ورزش حرفه‌ای هم محسوب می‌شود. اسنورکلینگ نوعی غواصی است که در آب‌های کم عمق انجام می‌شود. شما تا به حال این تفریح پرهیجان را تجربه کرده‌اید؟ خاطراتتان از حضور در دنیای زیر آب را با ما در بخش نظرات سایت جزیره کیش در میان بگذارید.

منبع
جزیره کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا