تفریحات غیرآبی

شتر سواری در کیش؛ لذت جذاب دوستی با حیوان صبور کویر

شتر سواری یکی از تفریحاتی است که می‌توانید آن را در سفر به مناطق کویری تجربه کنید. دلیل این مسئله این است که شتر به عنوان حیوان مناطق کویری شناخته می‌شود و تنها حیوانی است که تحمل آب و هوای سخت کویر را دارد. کیش یکی از مقاصد گردشگری جذاب است که می‌توانید در این سفر در کنار تنوع مختلف تفریحات، شتر سواری را هم تجربه کنید. اگر شما هم قصد سفر به جزیره را دارید و به تجربه شتر سواری در کیش هم علاقه‌مند هستید، این مقاله از سایت جزیره کیش را دنبال کنید.

معرفی شتر سواری در کیش

اگر تا به حال شتر سواری را تجربه نکرده‌اید و قرار است برای اولین بار این تفریح مهیج را امتحان کنید باید بدانید که قرار است یکی از بامزه‌ترین و متفاوت‌ترین تفریحاتتان را تجربه کنید. شتر سواری در کیش محدودیت سنی خاصی ندارد و در صورتی که مشکل جسمی خاصی ندارید به راحتی می‌توانید سفر شترها شوید و از این تفریح لذت ببرید. مدت زمان شتر سواری در کیش ۱۵ دقیقه است و در طول این زمان از سوار شدن تا پیاده شدن از شترها ساربانان شتر به شما کمک می‌کنند. اگر علاقه‌مند به شتر سواری در سفرتان به کیش هستید لازم است خودتان را به ساحل کشتی یونانی برسانید ، شترسواری در تمام ایام سال در این ساحل فعال است که البته در ایام عید نوروز و ایام شلوغ سال می‌توان شترها را در اسکله تفریحی هم پیدا کرد.  

نکات مهم برای شتر سواری در کیش

لباس مناسب

استفاده از کلاه و عینک آفتابی یا روبنده‌های مهار کننده آفتاب و گرد و غبار کویر پوشش مناسبی در زمان شتر سواری هستند. همچنین استفاده از شلوار، جوراب بلند و کفش مناسب به شما کمک می‌کنند تا لذت بیشتری از شتر سواری ببرید.

رفتار مناسب با شترها

باید بدانید که شما برای شتر سواری با یک موجود زنده تعامل دارید که ممکن است رفتارهای پیش بینی نشده‌ای از خودش نشان دهد. بنابراین لازم است نوع برخورد و رفتار مناسب با شترها را بلد باشید. یکی از اولین نکات رفتار با شترها این است که در زمانی که شتر در حالت نشسته قرار دارد این است که در زمانی که شتر در حالت نشسته قرار دارد به آرامی به آن نزدیک شوید. پس لازم است در این حالت شما از زاویه مورب به شتر نزدیک شوید و به کمک ساربان از آن بالا بروید.

تنظیم حرکات با حرکات شتر

زمانی که شتر آماده ایستادن می‌شود لازم است که شما تا حدی به عقب خم شوید و حرکاتتان را با حرکات شتر تنظیم کنید. زمانی که شتر می‌خواهد در حالت ایستاده قرار گیرد، اولین کاری که می‌کند پاهای عقبش را بلند می‌کند. بنابراین شما باید زین شتر را محکم بگیرید و همزمان با آن خود را به عقب خم‌ کنید تا روی زمین پرت نشوید.

آرامشتان را حفظ کنید

در زمان شتر سواری آرامشتان را حفظ کنید و تلاشی برای کنترل شتر نکنید چون طبیعت شترها به صورتی است که فقط از مربی و ساربانشان حرف شنوی دارند و کاری به حرف‌ها و توضیحات شما ندارند!

سوالات متداول:

  • در سفر به کیش کجا می‌توانیم شترسواری کنیم؟

شترسواری در تمام ایام سال در ساحل کشتی یونانی فعال است. شترها در ایام عید نوروز و شلوغی کیش به اسکله تفریحی هم می‌آیند.

  • لباس مناسب برای شترسواری چیست؟

کلاه، ‌عینک آفتابی، جوراب بلند،‌ سربند یا روبنده بازدارنده آفتاب

  • برای شتر سواری آموزش خاصی لازم است؟

برای این کار نیازی نیست که به طور حرفه‌ای شترسواری بلد باشید. کافی است پیش از سوار شدن به توصیه‌ها و توضیحات ساربان شتر و مربی شتر سواری گوش کنید.

نتیجه‌گیری:

شتر سواری در کیش یکی از تفریحات مهیجی است که می‌توانید آن را در کویرهای جزیره تجربه کنید. این تفریح جذاب و مهیج فرصتی را در اختیارتان می‌گذارد تا تعاملی با حیوان صبور کویر داشته باشید. شما تا به حال شتر سواری در جزیره را تجربه‌ کرده‌اید؟ خاطراتتان را از شتر سواری در جزیره زیبای کیش با ما در میان بگذارید. 

منبع
سایت جزیره کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا