تفریحات آبی

با شاتل کیش؛ لطفا از خیس شدن لذت ببرید!

یکی از هیجان‌انگیزترین تفریحات آبی کیش، شاتل سواری است. این تفریح دسته جمعی برای دقایقی هر چند کوتاه اوج خنده و هیجان را به شما هدیه می‌کند. این تفریح چندان پیچیده و عجیب نیست و به زبان ساده‌تر همان تیوپ سواری روی آب است.

اگر تا به حال شاتل کیش را تجربه نکرده‌اید این مطلب از سایت جزیره کیش را بخوانید و شاتل سواری را در اولویت اول سفرتان به جزیره قرار دهید.

معرفی شاتل کیش

شاتل کیش

شاتل سواری در واقع نوعی از تیوپ سواری روی دریاست. این تفریح را می‌توانید هم به صورت فردی و هم به صورت جمعی انجام دهید. برای انجام این تفریح تیوپ به وسیله یک طناب به یک قایق تندرو متصل می‌شود و قایق با سرعت بالا شروع به حرکت می‌کند و تیوب را با خود می‌کشد. هرچه سرعت قایق به حرکت درآمده بیشتر باشد، هیجان این تفریح چند برابر خواهد شد و آدرنالین زیادتری هم تولید می‌شود. با این تعاریف اگر به دنبال هیجان و بالا رفتن آدرنالین خونتان هستید حتما شاتل کیش را امتحان کنید.

هم تفریح هم ورزش!

جالب است بدانید که شاتل سواری علاوه بر تفریح، یک نوع ورزش هم به حساب می‌آید چرا که در هنگام کشیده شدن توسط قایق و حرکت‌های غیر قابل پیش بینی روی سطح آب، باید توان مقابله با نیروی گریز از مرکز را داشته باشید و در واقع حتما باید عضلات بسیار قوی داشته باشید تا تعادل خود را بر روی تیوپ حفظ کنید در غیر این صورت ممکن است به داخل آب پرتاب شوید. 

نکات ایمنی شاتل کیش 

در زمان استفاده از شاتل حتما باید جلیقه نجات پوشیده و کلاه ایمنی به سر داشته باشید. پس از آن بنا به روحیات خودتان تصمیم می‌گیرید شاتل سواری آرام یا مهیجی داشته باشید. لازم است بدانید اگر ماهیچه‌های ورزیده‌ای داشته باشید و کمی مقاومت کنید به راحتی داخل آب پرتاب نمی‌شوید. البته به این نکته هم توجه کنید که سقوط کردن در آب برنامه‌ریزی شده است و بخش اصلی از هیجان شاتل سواری است.

کلوپ‌های شاتل کیش

کلوپ‌های دریایی کیش در همه سواحل جزیره کیش فعال هستند. در این سواحل تفریحاتی مثل غواصی، پاراسل، شاتل و بنانا انجام می‌شود. کلوپ‌های ویژه شاتل سواری همه روزه از ۱۰ صبح تا ۴ عصر به گردشگران خدمات ارائه می‌دهند. کلوپ‌های تفریحات دریایی در سواحل مرجان، سیمرغ و اسکله تفریحی فعالیت دارند.

قیمت بلیط شاتل کیش

شاتل سواری حدودا بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد. قیمت بلیط شاتل برای  هر نفر ۱۰۹ هزار تومان است. با این حال می توانید از تخفیف‌هایی حتی تا سقف ۴۰ درصد در سایت‌های گردشگری کیش برای این تفریح برخوردار شوید. اگر تمایل به عکسبرداری و فیلمبرداری دارید باید هزینه‌ای جدا از قیمت بلیط پرداخت کنید و عکس‌هایتان را از کلوپ تحویل بگیرید.

سوالات متداول:

  • شاتل چیست؟

شاتل سواری در واقع نوعی از تیوپ سواری روی دریاست.

  • در چه مناطقی از کیش می‌توانیم شاتل سواری کنیم؟

سواحل مرجان، سیمرغ و اسکله تفریحی نقاطی هستند که می‌‌توانید شاتل را در آنها تجربه کنید.

  • قیمت بلیط شاتل کیش چقدر است؟

قیمت بلیط شاتل برای  هر نفر ۱۰۹ هزار تومان است.

نتیجه‌گیری:

شاتل کیش یکی از تفریحات آبی است که می‌توانید از آن در سفر به جزیره مرجانی لذت ببرید. شاتل سواری در واقع نوعی تیوپ سواری روی آب است. سواحل مرجان، سیمرغ و اسکله تفریحی نقاطی هستند که می‌‌توانید شاتل کیش را در آنها تجربه کنید.

شما تا به حال شاتل سواری را در جزیره تجربه کرده‌اید؟

خاطرات بامزه خودتان از این تفریح هیجان‌انگیز را با ما در بخش نظرات سایت جزیره کیش در میان بگذارید.

منبع
سایت جزیره کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا