خدمات کیش

بازار عربها کیش، قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین بازار جزیره

قدیمی‌ترین بازاری که می‌توانید در جزیره کیش پیدا کنید بازار عربها کیش است. این بازار به بازار سفین یا بازار بومیان کیش هم شهرت دارد و همان‌طور که از نام آن پیداست اغلب مالکان و فروشندگان غرفه‌های بازار عربها بومیان عرب زبان جزیره هستند. از عواملی که باعث جذابیت این بازار می‌شود سبک معماری عربی و قیمت‌های مناسب کالاهایی است که می‌توانید در بازار عربها پیدا کنید. اگر به دنبال اطلاعات کامل‌تری از این بازار قدیمی هستید این مطلب از سایت جزیره کیش را دنبال کنید.

معرفی بازار عربها کیش

بازار عربها کیش

بازار عربها کیش در محله عرب‌ها، بلوار لارک، میدان لارک، خیابان هامور قرار دارد. درب ورودی یک این بازار که اصلی‌ترین در بازار به حساب می‌آید به روی خیابان بهشت و ساحل زیبای میرمهنا باز می‌شود. قدمت این بازار به سال ۱۳۵۰ برمی‌گردد و از آنجایی که در نزدیکی محله سفین که از محلات بومی کیش است با نام بازار سفین هم شناخته می‌شود. بازار عرب‌ها ۷۰ غرفه دارد و در آن محصولاتی مثل انواع کیف، کفش، پوشاک و البسه، لوازم خانگی، لوازم آرایشی، لوازم بهداشتی و محصولات دیگر به فروش می‌رسند. شاید نتوان از این بازار انتظار فروش اجناس لوکس و مدرنی داشت اما قدم زدن در این بازار قدیمی با استشمام بوی عطرهای سنتی عربی حال و هوای خاص و متفاوتی برایتان خواهد داشت. بازار بومیان یا عرب‌‌های کیش از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۷ تا ۲۲ فعالیت دارد.

مراکز نزدیک به بازار عربها کیش

بازار دیپلمات که بازاری جدید و تازه ساز است درست در رو به روی بازار عربها کیش قرار دارد. همچنین مرکز خرید پارس خلیج در نزدیکی بازار عربها و در محله سفین قرار گرفته است. اسکله تفریحی میرمهنا نیز در فاصله بسیار کمی تا این بازار قرار دارد و بعد از خرید از بازارهای منطقه می‌توانید برای استراحت سری به اسکله زیبای میرمهنا بزنید. لازم است بدانید هتل‌های فانوس، آفتاب شرق و ترنج در نزدیکی بازار عرب‌ها قرار دارند.

سوالات متداول

  • آدرس بازار سفین کیش کجاست؟

بازار سفین یا همان بازار عربها در میدان سعدی، محله عرب‌ها، میدان لارک، خیابان لارک، خیابان هامور، خیابان بهشت، قرار دارد.

  • بازار عربها کیش چه ساعاتی فعالیت دارد؟

ساعت کاری بازار عربها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳ ظهر و ‍۱۷ ظهر تا ۲۲ شب است.

  • نام دیگر بازار عربها چیست؟

این بازار با نام‌های بازار سفین یا بازار بومیان کیش هم شناخته می‌شود.

نتیجه‌گیری:

بازار عربها کیش از قدیمی‌ترین بازارهای جزیره است که با سبک معماری سنتی عربی و اجناس قیمت مناسبش در میان بومیان و مسافران جزیره کیش شهرت دارد. این بازار در محله بومی نشین سفین کیش قرار دارد و از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۲ باز است. شما تجربه‌ای از حضور در بازار عربها دارید؟ کیفیت و قیمت اجناس در این بازار را چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع
سایت جزیره کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا