خدمات کیش

قوانین جزیره کیش؛ خاص و در مواقعی عجیب!

جزیره کیش یکی از متفاوت‌ترین مقاصد گردشگری در ایران است. مقصدی با تفریحات و سرگرمی‌ها و آرامش وصف ناشدنی و البته قوانینی خاص و حتی در مواقعی عجیب! مراکز خرید، هتل‌ها، موسسات اجاره خودرو و … هر کدام قوانینی مختص به خودشان دارند. اما موضوع جالب می‌شود که بدانید بوق زدن در جزیره ممنوع است و کثیف بودن ماشین مشمول جریمه می‌شود. اینها تنها بخشی از قوانین عجیب و جالب جزیره کیش هستند. پس مقاله قوانین جزیره کیش را در سایت جزیره کیش دنبال کنید تا با تمام قوانین به طور کامل آشنا شوید. 

معرفی قوانین جزیره کیش

قوانین جزیره کیش هر اندازه هم که عجیب باشند به این دلیل وضع شده‌اند که از هرج و مرج و بی‌نظمی جلوگیری کنند تا محیط جزیره برای گردشگران و بومیان همچنان جایی پرآرامش و دوست داشتنی باقی بماند. در کیش مراکز خرید، هتل‌ها، رانندگی با موتور و ماشین، اسکان در چادر، شنا و …. قوانین خاص خودشان را دارند. بنابراین لازم است شما قبل از سفر از قوانین جزیره کیش اطلاع کافی داشته باشید تا عدم آگاهی از این قوانین مشکلی برایتان ایجاد نکند.

مهمترین قوانین جزیره کیش

 • در کیش پاساژها به صورت یک سره باز نیستند و ساعت کاری مشخصی دارند. ساعت کاری مراکز خرید کیش صبح‌ها از ساعت ۱۰ تا ۱۴ و بعد از ظهرها ۱۷ تا ۲۲ است.
 • ورود خودروهای پیکان، روآ، مینی بوس و ون به جزیره و تمام خودروهای با باربند به کیش ممنوع است. همچنین خودروی شما در جزیره نباید کثیف باشد. پلیس های راهنمایی و رانندگی برای خودروهای کثیف جریمه سنگینی در نظر می‌گیرند.
 • شاید برایتان جالب باشد که در کیش هیچ چراغ راهنمایی وجود ندارد. ضمن اینکه بوق زدن در تمام نقاط جزیره ممنوع است.
 • دنده عقب غیر ضروری و بیرون بودن دست از خودروی در حال حرکت ممنوع است.
 • ایجاد آلودگی صوتی، استفاده از مشروبات الکلی و سبقت غیرمجاز، مواردی است که منجر به توقیف خودرو می‌شوند.
 • قبض‌های جریمه، تنها در جزیره کیش قابل پرداخت است که لازم است قبل از خروج از جزیره آن را پرداخت کنید.
 • استفاده از کلاه ایمنی در زمان موتور سواری اجباری است.
 • در بسیاری از شهرهای ایران به جز مکان‌های خاصی، می توان در پارک ها، جهت اقامت از چادر استفاده کرد. اما طبق قوانین کیش، در این جزیره نمی‌توانید در هر مکانی چادر مسافرتی خود را برپا کنید. البته در ایام عید مکان‌های خاصی جهت برپایی چادر فراهم می‌کنند که می‌توانید تنها در این مکان‌ها از چادر مسافرتی استفاده کنید.
 • مقدار مجاز خروج کالا از جزیره کیش، به اندازه ۸۰ دلار است. هر مسافر می‌تواند یک بار در سال بدون پرداخت حق گمرکی معادل این میزان کالا از جزیره خارج کند. همچنین اگر کالای شما تجاری نباشد، می‌توانید با تکمیل فرم کارت سبز کالای خود را برای یک بار در سال از جزیره کیش خارج کنید. البته خروج لوازم خانگی بزرگ اعم از یخچال، تلویزیون و. . . از جزیره کیش ممنوع بوده و برای اثاث کشی به صدور مجوز نیاز است. همچنین کیشوندان می‌توانند برای یک بار اجناس برقی سنگین خودشان را از جزیره خارج کنند که این کار معادل با ابطال شدن کارت کیشوندی‌شان است.
 • شما نمی‌توانید در تمام سواحل کیش شنا کنید چرا که شنا کردن تنها در مناطق خاص مثل پلاژها مجاز است.

سوالات متداول

 • مقدار مجاز برای خروج کالا از جزیره کیش چه مقدار است؟

این مقدار برای هر نفر معادل ۸۰ دلار است که می‌توان یک بار در سال بدون پرداخت حق گمرکی این کار را انجام داد.

 • استفاده از خودروی شخصی در کیش شامل چه قوانینی است؟

.استفاده از کمربند ایمنی اجباری است کثیفی خودرو و بوق زدن مشمول جریمه است

 • شنا کردن در تمام سواحل کیش آزاد است؟

امکان شنا کردن در تمام سواحل کیش به جز مناطق تعیین شده وجود ندارد.

نتیجه‌گیری:

جزیره کیش قوانین و مقررات جالب و عجیبی دارد که پیش از ورود به جزیره باید از این قوانین آگاه باشید. از پاساژ گردی تا شنا و رانندگی هر کدام قوانین خاص خودشان را دارند و در مواقعی باعث می‌شود فرد متخلف مشمول جریمه نقدی سنگین شود. شما با قوانین جزیره کیش آشنایی دارید و تا به حال با این قوانین مواجه شده‌اید؟

منبع
سایت جزیره کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا