تفریحات کیش

قلعه جنی کیش؛ مهمانی به میزبانی اجنه و اشباح!

اگر فکر می‌کنید جزیره کیش فقط مقصدی رویایی برای تفریح و خوش‌گذرانی است، سخت در اشتباهید. در همین جزیره رویایی جاهایی وجود دارد که با شنیدن تاریخچه آنها ممکن است با اولین پرواز پا به فرار بگذارید و به خانه‌تان برگردید! قلعه جنی کیش یکی از همین جاهایی است که در آن اجنه به استقبالتان می‌آیند و اگر سوژه‌ای به دستشان دهید حسابی سر به سرتان می‌گذارند. اگر با همین توصیف اولیه حسابی در مورد قلعه جنی کنجکاو شده‌اید این مقاله را در سایت جزیره کیش دنبال کنید تا با این مکان وهم‌آلود و ترسناک بیشتر آشنا شوید.

معرفی قلعه جنی کیش

همان‌طور که در مقدمه اشاره شد؛ قلعه جنی کیش یکی از ترسناک‌ترین مکان‌ها در جزیره است. درباره این محل وهم‌آلود داستان‌ها و افسانه‌های زیادی وجود دارد که به عقیده بومیان و محلی‌ها ریشه در واقعیت دارند. این قلعه در گذشته به‌ عنوان پاسگاه هنگ مرزی مورد استفاده بود؛ هرچند گزارش‌های زیادی درباره دیدن جن و مرگ مشکوک چهار سرباز باعث تخلیه آن شد و دیگر کسی جرئت استفاده از قلعه را نداشت. اگر اهل ماجراجویی هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم در سفرتان به جزیره کیش حتما سری به این قلعه پرماجرا بزنید.

قلعه جنی کیش کجاست؟

قلعه جنی کیش در غرب جزیره کیش و نزدیک کشتی یونانی قرار دارد. پس برای بازدید از آن باید به غربی‌ترین نقطه جزیره بروید. سپس به‌سمت جاده جهان حرکت کنید و نرسیده به کشتی یونانی و قبل از آخرین میدان، قلعه جنی پیش روی شما قرار می‌گیرد.

ماجرای قلعه جنی کیش

داستان‌ها و روایات ترسناکی درباره قلعه جنی مطرح است که از آن جمله می‌توان به مرگ چهار سرباز اشاره کرد. اوایل دهه ۴۰ هجری شمسی، از این قلعه به‌عنوان ژاندارمری و پاسگاه کیش استفاده می‌شد. با این حال از همان زمان داستان‌های ترسناکی راجع به قلعه گفته می‌شد. به علاوه صدای خش‌خش و همهمه‌ای که از داخل و اطراف قلعه به گوش سربازان و درجه‌داران می‌رسید باعث شده بود تا وجود جن‌ها در این قلعه تایید شود. در ادامه تکرار ماجراهای عجیب در این قلعه ترسناک باعث شد قلعه برای همیشه تخلیه شده و به باور محلی‌ها به تسخیر اجنه درآمد.

مشهورترین داستان‌های قلعه جنی

مرگ چهار سرباز وظیفه یکی از داستان‌های ترسناک درباره قلعه جنی است. در آخرین دوره کاربری قلعه تحت عنوان پاسگاه، چهار سرباز برای کشیک شبانه در پاسگاه مانده بودند. درساعات اولیه صبح که نوبت تعویض شیفت نگهبانی بود، آن‌ها با بدنی بی‌جان، چشمان بهت‌زده و صورت کبود پیدا شدند. این اتفاق باعث شد که پاسگاه ژاندارمری به‌ سرعت تخلیه شود.

تا چندین سال کسی به سراغ قلعه جنی نرفته بود؛ تا اینکه حادثه دیگری در این قلعه اتفاق افتاد. یکی از رانندگان تاکسی کیش مسافری را برای بازدید کشتی یونانی برده بود. راننده در زمان انتظار برای بازگشت مسافر، به قلعه جنی می‌رود. در حوالی غروب که به قلعه نزدیک می‌شود، گروهی را در یک مراسم عروسی مشاهده می‌کند که به‌جای پا، سم داشتند. او با ترس ماشین را خاموش می‌کند و در ماشین پنهان می‌شود تا عروسی تمام شود.

با وجودی که داستان‌های ذکرشده مبنای مستندی ندارند، برخی افراد تصور می‌کنند که این افسانه‌ها ریشه در واقعیت دارند و بی‌دلیل مطرح نشده‌اند.

سوالات متداول:

  • قلعه جنی کیش کجاست؟

قلعه جنی در غرب جزیره کیش و نزدیک کشتی یونانی قرار دارد.

  • علت نامگذاری قلعه جنی چیست؟

ماجراهای عجیب از حضور اجنه و اشباح در این قلعه این نامگزاری را به دنبال داشته است.

  • ترسناک‌ترین داستان درباره قلعه جنی چیست؟

مرگ چهار سرباز یکی از داستان‌های ترسناک درباره قلعه جنی است.

نتیجه‌گیری:

بدون تردید قلعه‌ جنی کیش، ترسناک‌ترین مکان در جزیره است. این مکان در دهه ۴۰ یک پاسگاه هنگ مرزی بوده است. با این حال بروز اتفاقات عجیب، باعث شده تا قلعه تخلیه شده و پس از سالیان دراز تبدیل به مخروبه‌ای وهم‌آلود شود. شما تا به حال به این قلعه عجیب نزدیک شده‌اید؟ حس و حال و تجربیاتتان درباره قلعه اجنه‌های کیش را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا