خدمات کیش

بازار ماهی کیش؛ جایی برای خرید تازه‌ترین محصولات دریای جنوب 

طعم ماهی‌ها و میگوی جنوب ایران به اندازه‌ای لذیذ و دلچسب است که امکان ندارد طرفدار غذاهای دریایی باشید و دلتان نخواهد سری به بازار ماهی فروش‌های شهرهای جنوبی بزنید. یکی از جذاب‌ترین بازارهای فروش ماهی و آبزیان در جنوب ایران، بازار ماهی فروشان کیش است. این بازار از کامل‌ترین بازارهای ماهی جنوب است که می‌توانید انواع مختلف ماهی و آبزیان را از آن تهیه کنید. اگر شما هم طرفدار غذاهای دریایی هستید و قصد خرید از بازار ماهی فروشان را دارید این مطلب از سایت جزیره کیش را دنبال کنید.

معرفی بازار ماهی فروشان کیش

بازار ماهی فروشان کیش

بازار ماهی فروشان کیش بهترین محل برای خرید ماهی و انواع آبزیان در این جزیره زیباست. این بازار در ابتدا در سال ۱۳۷۶ راه اندازی شد و فروش ماهی و سایر آبزیان در آن به صورت سنتی آغاز شد. اما رفته رفته این بازار شکل کامل‌تری به خودش گرفت و در سال ۱۳۹۲ به صورت یک بازار تخصصی و کامل با تجهیزاتی مجهز شد. در ابتدای فعالیت بازار ماهی دارای ۱۳ غرفه فروش و دو غرفه پاکسازی بود با این حال در شکل جدید قسمت‌های ویژه‌ای مثل سردخانه، بخش شستشو، پاکسازی و عرضه به صورت جداگانه شکل گرفتند. البته بخش‌های دیگری مانند اتاق مدیریت، ناظر بهداشت، واحد پودر یخ، بخش توزیع، واحد آب شیرین و اتاق پسماند نیز در آن وجود دارد. در قسمت قبلی ماهی‌ها در غرفه‌هایی به صورت دورچین قرار داشتند که در بخش جدید به صورت جزیره مرکزی قرار گرفته‌اند. بازار کنونی ۲۶۰۰ مترمربع مساحت دارد.

بخش فرهنگی جذاب در بازار ماهی

   شاید برایتان دانستن این نکته جالب باشد که بازار ماهی فروشان کیش دارای بخشی فرهنگی برای آشنایی گردشگران با حال و هوای صید و ماهی‌گیری است. در این نمایشگاه مجموعه‌ای جالب و دیدنی در مورد چگونگی صید ماهی، صیادان و تاریخ کیش و ماهیگیری نمایش داده می‌شود. همچنین ورودی بازار ماهی فروش‌های کیش با شعری از سعدی و مجسمه‌ای زیبا از یک صیاد در حال ماهیگیری مزین شده است.

انواع ماهی در بازار ماهی فروشان

 تمام ماهی‌هایی که در این بازار عرضه می‌شوند کاملا تازه هستند و به صورت روزانه صید می‌شوند. البته اداره شیلات و شبکه دامپزشکی نیز نظارت دائمی بر کیفیت محصولات این مجموعه دارد. می‌توانید انواع ماهی‌های تازه و خوشمزه خلیج فارس را در این بازار پیدا کنید. آبزیانی مثل ماهی جاش کیش و ماهی شهری کیش به همراه حلوا، سه کله، سرخو، جت و ماهی کافر کیش در بازار پیدا می‌شود. انواع میگوهای ریز و درشت نیز در این بازار در دسترس هستند. یکی از مزایای این مجموعه آن است که امکان پاکسازی ماهی در همین مکان وجود دارد.

سوالات متداول:

  • بازار ماهی فروشان کیش کجاست؟

این بازار در منطقه بومی نشین کیش و در محله سفین کیش قرار دارد.

  • در بازار ماهی امکان پاکسازی ماهی و میگو وجود دارد؟

بله در این بازار غرفه‌هایی برای پاک کردن ماهی و میگو وجود دارد.

  • بازار ماهی از چه سالی در کیش افتتاح شد؟

این بازار از سال ۱۳۷۶ به صورت سنتی فعالیتش را آغاز کرد و در سال ۱۳۹۲ مجهز به بخش‌های تخصصی‌تر شد.

نتیجه‌گیری:

بازار ماهی فروشان کیش بهترین و کامل‌ترین مرکزی است که می‌توانید از آن ماهی و سایر آبزیان خوراکی خلیج فارس را تهیه کنید. این بازار در منطقه بومی نشین و محله سفین کیش قرار دارد. شما تا به حال تجربه بازدید و خرید از بازار ماهی فروشان کیش را داشته‌اید؟

منبع
سایت جزیره کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا