تفریحات غیرآبی

با جایروکوپتر کیش پرنده شوید!

یکی از تفریحات خاص و منحصر به فرد در جزیره، جایروکوپتر کیش است. جایروکوپتر تجربه هلی‌کوپتر سواری در کیش و گردش هوایی در دور تا دور جزیره است.

برای آشنایی بیشتر با این پرنده هیجان‌انگیز در این مقاله سایت جزیره کیش را دنبال کنید.

معرفی جایروکوپتر کیش

جایروکوپتر کیش
منبع: صفحه اینستاگرام کیش کوپتر

جایروکوپتر یک هلی کوپتر دو نفره است که دور تا دور جزیره به حرکت در می‌آید. این وسیله پروازی هیجان‌انگیزی چیزی بین هواپیما و هلی‌کوپتر است و قدمتی ۱۰۰ ساله دارد. جد بزرگ جایروکوپتر‌ کیش، اولین بار توسط یک مهندس اسپانیایی ساخته شد و اولین جایروکوپتر در حال حاضر در موزه مادرید نگهداری می‌شود.

مسئولیت پرواز در جایروکوپتر بر عهده خلبانی حرفه‌ای و آموزش دیده است تا شما حس پرواز را در محیطی ایمن تجربه کنید. پرواز با جایروکوپتر در ارتفاع زیادی انجام نمی‌شود. با این حال شما در این پرواز، عبور از فراز ساختمان‌ها، برج‌ها و سازه‌های جزیره را تجربه می‌کنید.

جایرو کوپتر در ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۲ ، با افتتاح کلوب تفریحات هوایی کیش، پا به جزیره گذاشت. باند فوق سبک کیش و مرکز پروازهای تفریحی کیش، در مجاورت میدان ملل واقع گردیده است. طول باند این مرکز ۱۴۰۹ متر می باشد که حداقل طول ۸۰ متر جهت تیک آف(برخاستن) و ۱۰ متر جهت لندینگ (نشستن) جایروکوپتر مورد نیاز است.

شرایط استفاده از جایروکوپتر کیش

استفاده از جایروکوپتر کیش برای بانوان و آقایان مجاز است. همچنین کودکان بالای ۱۰ سال می‌توانند جایروکوپتر سواری در جزیره را تجربه کنند.

توجه داشته باشید که وزن مجاز برای ورود به جایروکوپتر پایین‌تر از ۱۱۰ کیلوگرم است و اگر وزنی بالاتر از وزن مجاز دارید، حتما پیش از سفر به کیش یک رژیم اساسی بگیرید!

طبیعتا بیماران قلبی و مبتلایان به بیماری فشار خون هم اجازه سوار شدن به جایروکوپتر را ندارند چون پرواز در ارتفاع باعث بالا رفتن فشار خون می‌شود.

خلاصه‌ای از تجربه جایروکوپتر کیش

به دلیل محدودیت در ساعات پرواز، لازم است بلیط جایروکوپتر را از روز قبل رزرو کنید. هزینه سوار شدن به جایروکوپتر ۱.۳۰۸.۰۰۰ هزار تومان است. جایروکوپتر کیش سرنشینانش را تا ارتفاع ۹۰ تا ۱۰۰ متر بالا می‌برد و شما می‌توانید از این ارتفاع جزیره را زیر پاهای خودتان حس کنید.

 از پرتکرار‌ترین سوال‌های مخاطبان در مورد طول مدت پرواز است. لازم است بدانید از زمان تیک آف تا لحظه فرود، پرواز شما حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

پیش از شروع پرواز شرایط جوی به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت نامساعد بودن شرایط جوی پرواز با جایروکوپتر لغو و مبلغ دریافتی از گردشگران عودت داده می‌شود. 

مسیر جایروکوپتر

مسافران جایرو در طی زمان پرواز خود از آسمان ناظر مناظر بسیار زیبایی از جزیره خواهند بود. این پرواز از سواحل شمالی جزیره آغاز شده و در ادامه از فراز ساحل کرانه، ساحل دامون، مجموعه ورزشی المپیک، شهر زیر زمینی کاریز، شهر حریره، آب انبار، دره پرتغالی‌ها، بندرگاه و باغ راه کیش عبور می نماید.

سوالات متداول:

  • هزینه پرواز با جایروکوپتر کیش چقدر است؟

هزینه سوار شدن به جایروکوپتر ۱.۳۰۸.۰۰۰ تومان است.

  • جایروکوپتر کیش تا چه ارتفاعی مسافرانش را بالا می‌برد؟

جایروکوپتر سرنشینانش را تا ارتفاع ۹۰ تا ۱۰۰ متر بالا می‌برد و شما می‌توانید از این ارتفاع جزیره را زیر پاهای خودتان حس کنید.

  • مدت پرواز با جایروکوپتر چقدر است؟ 

از زمان تیک آف جایروکوپتر تا لحظه فرود، پرواز شما حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

نتیجه‌گیری

برای مسافران جزیره که به دنبال تفریحی خاص و پرهیجان هستند، جایروکوپتر گزینه لذت بخش و هیجان‌انگیزی است. جایروکوپتر پرنده‌ای آهنی بین هواپیما و هلی‌کوپتر است که مسافرانش را تا ارتفاع ۹۰ تا ۱۰۰ متری بالا می‌برد.

شما تجربه‌ای از پرواز با جایروکوپتر کیش بر فراز جزیره دارید؟

لذت پرواز با این پرنده آهنی را چطور توصیف می‌کنید؟

نظرات خودتان را با ما در سایت جزیره کیش در میان بگذارید.

از طريق
سایت کیش کوپتر
منبع
سایت جزیره کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا